Preskoč na obsah

Participatívne mlyny

Autor/ka: Participatívne mlyny

VĽMŠ Mlyny vyčlenilo 10 000 € na podporu a realizáciu vašich projektov. Ak viete o projekte, ktorý by bol pre študentské mestečko prínosom, neváhajte ho prihlásiť. Vy sami napokon rozhodnete, kam majú smerovať vyčlenené verejné zdroje. Vy sami sa môžete prostredníctvom týchto projektov realizovať.

Ako?

Do 24.12.2013 máte možnosť zadať projektové návrhy - ANOTÁCIE, ktoré budú obsahovať stručný opis toho čo vám na internáte chýba + konštruktívnu formuláciu vášho projektu/nápadu, ktorým by ste prispeli k rozvoju priestorov a aktivít v Mlynskej doline.

Vaše anotácie zverejníme na týchto stránkach a ostatní študenti sa k nim budú môcť do februára 2014 v online diskusii vyjadriť. Popri tom každý pondelok medzi 19.00 - 21.00 budete mať možnosť prísť do KC na bloku T. Tam určite nájdete niekoho, kto vám s vaším projektom bude vedieť pomôcť či poradiť.

Na to, aby sa váš návrh mohol reálne uchádzať o časť vyčlenených financií, ho bude potrebné spracovať do podoby tzv. „projektovej dokumentácie". Tá už musí opísať realizovateľnosť vášho projektu, rozkrokovanie a popis aktivít, podrobný rozpočet a ďalšie podrobnosti. Koncom januára 2014 vás preto pozývame na 2 stretnutia do KC na bloku T, kde sa budete môcť stretnúť a zoznámiť s ostatnými iniciátormi projektov a kde získate užitočné informácie k vypracovaniu projektových dokumentácií.

Koncom februára 2014 prídu dni D, v ktorých prebehne verejné internetové hlasovanie ubytovaných študentov. Každý jeden študent bude môcť určiť poradie top 5 projektov.

Napokon od marca do júna 2014 sa projekty, ktoré sa zmestia do sumy 10 000 €, budú za pomoci hospodárskeho oddelenia realizovať.

Ciele?

Participácia – vaša spoluúčasť od navrhovania, cez rozhodovanie, realizovanie, až po vyhodnocovanie projektov.

Sebarealizácia – priestor pre vaše nápady a možnosť pretvárať svet okolo seba. Zanechať tu kúsok seba.

Angažovanosť – je čas začať meniť to, na čo môžeme dosiahnuť.

Spolupráca –  viac hláv, viac rozumu, rozmanitosti a kvality. Je možné že váš projektový nápad zaujme ďalších študentov natoľko, že vám s ním budú chcieť pomôcť. Je možné, že viacero študentov bude chcieť riešiť nedostatok, ktorý vidíte aj vy. Logicky, namiesto vypracovávania konkurenčných návrhov, sa budete môcť spojiť, spolupracovať, rozpracovávať ideu spolu a sledovať, ako sa váš nápad rozrastie. Aj na toto majú slúžiť pondelkové stretnutia v KC na bloku T a 2 spoločné stretnutia koncom februára.

Inovácia – využi svoj potenciál.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Projekt PARTICIPATÍVNE MLYNY vznikol ako iniciatíva bývalej študentskej samosprávy v roku 2012. Pod záštitou riaditeľa R. Gulu ho od novembra 2013 organizuje Kultúrne centrum na bloku T. Garantom procesov je OZ Utopia.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Potrebujete pomôcť s pridaním projektu alebo chcete viac informácii? Napíšte na adresu kulturne.centrum@gmail.com

 

mapa VMĽŠ Mlyny, alebo kam všade môžem navrhnúť projektposter na stiahnutie, (prave tlacitko, save as)

Priemerne (0 Hlasy)