Preskoč na obsah

Navrhujem teda, aby na intráku pribudli:

1.                  Stojany na bicykle vhodne umiestnené pred Manželákmi, Šturákom a Átriakmi.

2.                  Bicyklárne, ktoré by boli vhodne umiestnené pred turniketmi. Napríklad na Štúraku by bicykláreň mohla byť umiestnená vo vestibule, pričom by bola na očiach SBS aj kamier, alebo bola by pred turniketmi. Zároveň stojany na bicykle v bicyklárni, o ktoré by sa dali bicykle zamknúť, pretože momentálne tam nič také nie je.

3.                  Rampy pri všetkých vchodoch do intrákov.

Komentár môžete vložiť pod článkom týmto postupom 1.cez "Pridať komentár" / "Zatiaľ nie sú žiadne komentáre. Buďte prví"  2.Napíšte svoj Komentár 3. Zvolte "Odpovedať ako..." a 4. Na spodnej strane okna zvolte prihláste sa ako "Návštevník" a vyplnte meno a email. 5. Otvori sa okno so znenim: Váš komentár už bol odoslaný, prajete si vytvoriť účet s poskytnutými údajmi?  Vyberte si možnosť...

Bicyklová osveta

Autor/ka: Alžbeta Kuchtová, Martin Baláž
Projekt je zameraný na riešenie niektorých problémov, ktoré v súčasnosti cyklisti v Mlynskej doline majú. Cieľom projektu je dosiahnuť taký stav v Mlynskej doline, aby sa dal bicykel používať bezpečnejšie a komfortnejšie ako dopravný prostriedok.
 
V projekte sa zameriame sa na vyriešenie problémov s krátkodobým odkladaním bicyklov, a to tak, že umiestnime stojany pred vchody do ubytovacích a stravovacích zariadení. Ďalej umiestnime rampy na schody Manželské internáty a Štúrak. Mimo scváleného ropočtu má projekt ambíciu spustiť diskusiu o cyklistike na Mlynoch. Chceme sa usilovať o zlepšenie priechodnosti cez turnikety s bicyklom a hlavne o vybudovanie veľkej miestnosti na dlhodobé odkladanie bicyklov (s kapacitou 500 bicyklov a viac). Ďalej bude
treba vyriešiť prechádzanie bicyklom pre problematické miesta v Mlynskej doline. Vhodné by bolo vytvorenie cyklistických chodníkov v celom areáli Mlynov.
 

kontakt: alzbet.kuchtova@gmail.com, Martin Baláž <embeembe@gmail.com

PROJEKTOVÁ DOKUMENTÁCIA - na stiahnutie + ->mapa

Stránka projektu, priebeh realizácie, diskusia: http://kc.mlynska.sk/liferay/projekt-bicyklova-osveta

Priemerne (2 Hlasy)


Realizácia stojanov pre bicykle: Realizácia stojanov pre bicykle:

december 2015:
ukončené obstarávanie, časť stojanov inštalovaná na Manželákoch, priebežne sa budú inštalovať ďalšie lokality:
 
V máji 2014 informovala Ing. Dubošová:
 
Zhodli sme sa na dvoch konkretnych typoch vonkajsich stojanov, ktore by sme mohli osadit na jednotlive stanovistia pred kazdym komplexom.
Podla ceny a podla priestorovej dispozicie, sa rozhodneme, aky druh stojanov kupime – nasi ludia zistia ceny a vyskusaju dispozicne moznosti.
 
Jednotlive stanovistia stojanov:
Manzelaky: pred schodiskom
Atriaky: - pred dolnym turniketom
-          V priestore pri terase jedalne E&M
 
Sturak – vytipujeme najvhodnejsie miesto, kde sa vytvori nova plocha na osadenie stojanov (niekde popri hlavnom chodniku) – toto riesenie si vsak vyzaduje komplexnejsie ponatie, z toho dovodu jeho realizacia bude trvat dlhsie
 
Na kazde stanovisko sa osadi isty pocet stojanov (zalezi od ceny za kus) max. vsak 5 aby sme zistili, ci sa miesto osvedci
 
Rampa – zistime cenu, zatial by sa osadila len manzelaky
 
Zatial tolko informacii.
 
Zaroven by som Vas chcela poziadat o trpezlivost, kedze sa momentalne rozbieha velky projekt rekonstrukcie manzelakov, co si vyzaduje aj velku casovu vytazenost nasich personalnych kapacit.
Za porozumenie Vam dakujem.
 
S prianim pekneho dna
S. Dubosova